גיא שמחי תושב גדרה נפל בהתקלות עם מחבלים בהגנה על חבריו בקיבוץ רעיםגיא שמחי, נולד ונהרג גיבור בקיבוץ רעים 2003-2023 בהתקלות עם מחבלי החמאס
אביו, נציב כבאות והצלה לשעבר, הגיע בכוחות עצמו לקיבוץ והוציא את גופת בנו: "חיבקתי אותו. בחייו הוא הציל את חיי חבריו" גיא נולד בקיבוץ רעים וגר שם עד גיל 6. בהמשך עבר עם משפחתו לגדרה, אך שמר על קשר עם חבריו מהקיבוץ בו נולד - ובו גם מצא את מותו הטרגי.

גיא שמחי, לוחם בסיירת צנחנים, נהרג בקיבוץ רעים אחרי שהפגין גבורה ושמר על חבריו מפני מחבלים שפרצו לדירה. הוא התעקש להישאר מחוץ לממ"ד ולהילחם למרות שלא החזיק בנשק. אביו, נציב כבאות והצלה לשעבר, הגיע בכוחות עצמו לקיבוץ והוציא את גופת בנו: "חיבקתי אותו. בחייו הוא הציל את חיי חבריו"

תא"ל (מיל') דדי שמחי, נציב כבאות והצלה לשעבר, עבר את הסיוט הגדול ביותר של כל אבא. שמחי חילץ את גופת בנו, גיא שמחי ז"ל, שנהרג בקיבוץ רעים במהלך הקרבות מול מחבלי חמאס אתמול.
גיא, לוחם בסיירת צנחנים שהיה בחופשה ובילה במסיבת הטבע, נהג בגבורה רבה כשהציל את חיי חבריו אותם הכניס לממ"ד בדירה בקיבוץ רעים. למרות שלא היה חמוש, הוא התעקש להגן על הבית יחד עם חברו, בן הקיבוץ ולוחם מגלן שהחזיק בנשק, וסירב להיכנס לממ"ד. שני מחבלים שהצליחו להיכנס לדירה, חוסלו בידי גיא וחברו אך עוד קודם הצליחו לזרוק רימון לסלון הקטנטן שבו ישבו.
האבא דדי סיפר: "גיא נפצע מהרימון וניסה לקפוץ מהחלון החוצה. חברו קפץ מהחלון הנגדי וטיפס לגג הממ"ד. המחבלים השליכו עוד שני רימונים שהרגו את גיא - בחייו הוא הציל את חיי חבריו".
משראה אביו שגיא לא עונה לטלפון, הוא עלה על מדיו הצבאים, חתם על נשק בפיקוד העורף והגיע ב-2:00 בלילה במוצאי שבת לקיבוץ רעים. "אמרתי למג"ד חרוב בכניסה שהבן שלי שוכב פה הרוג. הם חילצו אותו, חיבקתי אותו וליוויתי אותו עד לרמלה - לשם הגיעו גופות ההרוגים. הוא ילד מדהים. הוא וחבר הילדות ממגלן הרגו שני מחבלים והצילו 14 חברים. הם מגיעים אלינו הביתה ואומרים שגיא הציל להם את החיים".
גיא נולד בקיבוץ רעים וגר שם עד גיל 6. בהמשך עבר עם משפחתו לגדרה, אך שמר על קשר עם חבריו מהקיבוץ בו נולד - ובו גם מצא את מותו הטרגי.

מכריו סופדים 

רותי כהן נעמני "ילד פלא שלנו, נדיר, גיבור ישראל הקריב את חייו להצלת אחרים כך חונך מבית משפחת שמחי ומשפחת נעמני משמים תנוחמו"

דודה שלו אדווה "גיא שלנו הכי מוצלח, הכי יפה, הכי מצחיק, הכי גיבור
לחמת עד הרגע האחרון כדי להציל 30 חברים שלך, הכנסת את החברים לממ״ד ויצאת להילחם, הרגת בידיך מחבלים . בזכותך כולם חיים".

ג'ני ברנר " גיא, כל כך אהוב, תמיד מוקף בחברים..איך את אומרת תמיד? הוא ילד מושלם!!!הקשבתי לסיפור, מה קרה ברעים, גיבור!! לא הופתעתי.. זה גיא שאני מכירה.יהי זכרו ברוך"

יואל גמליאל "

אני שולח תנחומים מעומק ליבי למשפחת שמחי, דדי ואורית היקרים בשעתם הקשה עם אובדן בנם, סמ"ר גיא שמחי זיכרונו לברכה שנרצח בטבח ליד קיבוץ רעים.
סמ"ר גיא שמחי ז"ל, בן 20, בן לדדי ואורית, אח לתומר ולאלון. עלם צעיר מטובי בנינו, בוגר בית הספר דרכא רמון ולוחם בסיירת הצנחנים.
סיפורו הוא סיפור גבורה, גיא נאבק ונלחם במחבלים המתועבים עד הרגע האחרון, כל עוד נפשו בו ובכך הציל אנשים רבים.
הלב כואב ובוכה, משפחת גדרה כולה מחבקת את המשפחה.
מדינת ישראל ניצבת בפני אחד מהרגעים הקשים בתולדותיה, ברגעים אלו עלינו להמשיך ולחזק את כוחות הביטחון במלחמה הקשה מולה אנו ניצבים.
יהיי זכרו ברוך."

גיא שמחי ז"ל


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה