מתקפת פתע על ישראל: מטחי טילים ונפילות בגדרה וחדירת מחבלים ליישובים בישראלתושבי ישראל קמו הבוקר חג שמחת תורה לקול אזעקות ותמונות קשות. מטחי טילים על הדרום וגוש דן. נפילות זוהו בגדרה, ככל הנראה ללא נפגעים בנפש אך נגרם נזק לרכוש. דיווחים על חדירות מחבלים לשטחי ישראל דרך האוויר והיבשה ליישובי העוטף ושדרות, כולל נפגעים בנפש. מטוסי חיל האויר תוקפים באינטנסיביות כעת ברצועה. בצה"ל הוכרזה כוננות מלחמה וגיוס מערך המילואים

אורן אדשה

החל מהשעה 06:30 בבוקר, החלו אזעקות בכל רחבי הדרום וגוש דן. מטחי הטילים לא פסקו והדי הפיצוצים הורגשו היטב במושבה ונמשכים גם כעת, שלוש שעות לאחר מכן.

זוהו נפילות טילים במושבה והסביבה, ככל הנראה עם נזק לרכוש אך ברוך השם ללא נזק בנפש. נפילות דווחו גם ביבנה, תל אביב, יישובי העוטף, שדרות ועוד. 

מדיווחים שונים במרשתת, עולה כי אירעו מספר חדירות של מחבלים ליישובים העוטף ושדרות, כולל נפגעים בנפש ותמונות קשות. 

כשעה לאחר פתיחת מתקפת הפתע, הודיעו בצה"ל כי כמה מחבלים חדרו לישראל משטח הרצועה, ואמרו כי על תושבי העוטף להסתגר בבתים.

החדירה התבצעה באמצעות גלשני רוח במקביל למכת הפתיחה של ירי הרקטות, וכנראה באמצעות מנהרות ישנות. בתיעוד משדרות נראו מחבלים חמושים פותחים באש, כשהם על טנדר. ב-8:30, כשעתיים לאחר תחילת המתקפה, החל צה"ל בתקיפות תגובה מהאוויר. 

על פי דיווחים, מחבלים חדרו לתחנת המשטרה בשדרות ובמקום מתנהל קרב יריות. יש אובדן שליטה על מוצב מעבר ארז, ועיקר החדירה הייתה מתוכו. שר הביטחון יואב גלנט אישר גיוס מילואים נרחב, והחלה היערכות למלחמה בדרום.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה