מרגש יעל ברוך שרה לזכרו של אחיה סמ"ר עידו תושב גדרה הי"דלאחרונה נערך טקס ההתייחדות של חטיבת גבעתי במסגרתו שרו אחיות שכולות של חללי החטיבה שיר מיוחד. בין האחיות הייתה גם יעל ברוך תושבת גדרה, אחותו של עידו ברוך ז"ל, לוחם סיירת גבעתי הי"ד

"ניפגש בחלומות״

במסגרת טקס ההתייחדות לזכר 940 חללי גבעתי שהתקיים בשבוע שעבר, חמש אחיות של חללי החטיבה הקדישו את השיר ״ניפגש בחלומות״ של עילי בוטנר, לזכר אחיהן האהובים. חלקן אף משרתות בחטיבה וממשיכות את דרכם של יקריהם.

אתי אמיר, בת 26 תושבת קיבוץ מירב - אחותו של סמ"ר שילה יוסף אמיר ז״ל שנפל בפעילות מבצעית בקדומים לפני שלושה חודשים.

יעל ברוך, בת 17 תושבת גדרה - אחותו של סמ"ר עידו ברוך ז״ל אשר נפל לפני כשנה בפעילות מבצעית בשומרון. יעל היא תלמידת כיתה י״ב.

שיר קלנגל, בת 19 תושבת ירושלים - אחותו של רס"ן יוחאי ״ג'וחא״ קלנגל ז״ל, מ״פ בגדוד צבר. יוחאי ז״ל נפל בפעילות מבצעית בגבול לבנון בשנת 2015.

שיר בימים אלו בהכשרה בקורס מש"קיות ת״ש.

נועה לובטון, 19 תושבת מגידו - אחותו של רב"ט ניב לובטון ז״ל, לוחם בגדוד רותם אשר נפל בעת מילוי תפקידו בשנת 2019.

נועה התנדבה לצה״ל ומשרתת כצלמת צבאית בחיל האוויר.

נוי לוי, 20 פתח תקווה - אחותו של סמ"ר אביב לוי ז״ל, לוחם בגדוד צבר, אשר נפל בפעילות מבצעית בשנת 2018.

נוי משרתת כמשקית ת״ש בגדוד שבו שירת אחיה ז״ל.

דובר צה"ל

דובר צה''ל

מדברי מפקד חטיבת גבעתי, אלוף-משנה לירון בטיטו: "הערב זהו מפגש של משפחה אחת גדולה, של זיכרון, של געגוע, הצדעה והוקרה לאלו שהלכו עמנו במסע הארוך ולא שבו אל חיק משפחתם.

אני נושא עמי את רוח החטיבה כבר 25 שנים, את אלו שלא חזרו משדה הקרב. שנפלו בדרך, בלחימה או בשגרה, לכולם חלק בתקומתה והגנתה של ארץ ישראל, כולם חקוקים בליבנו לעד.

כל חלל מספר בדרכו את סיפור החטיבה לאורך שנות קיומה, חושף טפח נוסף שלא הכרנו, מחבר אותך חזק לשורשים וממלא אותך בגאווה שאלו הם בניה ובנותיה של הארץ הזו.

מאז נפגשנו כאן בשנה שעברה, שכלה החטיבה שניים מבניה - סמל דוד צובלי ז"ל שנפל בתאונת דרכים וסמל ראשון שילה יוסף אמיר ז"ל שנפל בפעילות מבצעית. אני מבקש לחבק את המשפחות צובלי ואמיר, ולאמצן קרוב לחיקינו.

כמפקד חטיבת גבעתי אני מתחייב שמפקדינו, לוחמינו ובנינו יגדלו על הרוח והמורשת שהשאירו חללי החטיבה"


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה